Pokud zde nenaleznete odpověď na svůj dotaz, napište nám.

Co znamená živý přenos?

To znamená, že pomocí video režijního pultu můžeme přímo na daném místě stříhat záběry až z 8 kamer v rozlišení až 4K. Tyto kamery mohou být buď statické bez obsluhy nebo samozřejmě s obsluhou našimi kameramany, kteří jsou navíc s režisérem přenosu přímo propojeni tzv. interkomem, což znamená oboustrannou komunikaci mezi všemi kameramany a režisérem, který náhled všech obrazů z kamer vidí na svém monitoru a dává tak kameramanům pokyny pro kompozici záběrů.
Výsledný obraz, který může být navíc doplněn o jakoukoli grafiku, titulky, loga apod., je přenášen dle dané potřeby například přímo na velkoplošné LED obrazovky v místě akce nebo je on-line přenášen na internet, tzv. „internet streaming“ (nejčastější platformy Youtube či Facebook), případně si z naší režie bere signál přímo Česká televize pro další distribuci či vysílání. Rovněž umíme živé vysílání dostat i přímo na plátna kin.

Nestačila vám tato odpověď? Napište nám

Jak jsou kameramani s režií propojeni, musíme z naší strany něco zajistit?

Vše je řešeno vždy na základě individuálního projektu, nicméně pro jednoduchost lze říci, že z Vaší strany není potřeba technicky nic zajišťovat, jelikož veškerou techniku a potřebné příslušenství vlastníme. Obraz z kamer do režie putuje buď pomocí našich optických kabelů s více-vláknovým přenosem bez omezení délky přenosu nebo formou klasických kabelů SDI a nebo dokonce bezdrátově, kdy kameraman není nijak omezen ve svém pohybu (ideálně např. na stage při koncertu či při záběrech ze společenských akcí, kde není přípustné omezení kabeláží).

Nestačila vám tato odpověď? Napište nám

Chtěli bychom na naší akci live přenos na velkoplošnou obrazovku, ale nemáme ji. Je to problém?

Není to problém, zajistíme Vám obraz na naší LED stěně o rozměrech až 6×4 m a to včetně instalace na nosné prvky. Naše velkoplošná LED obrazovka je vhodná nejen do interiérů, ale může být použita i venku v exteriérech i při nepřízni počasí.

Nestačila vám tato odpověď? Napište nám

Může být do živého přenosu připojen i obraz přímo z dronu?

Ano může, náš dron Mavic 2 Pro se Smart controllerem umožňuje HDMI výstup FullHD obrazu.

Nestačila vám tato odpověď? Napište nám

Máte nějaké omezení počtu kamer či režií?

Máme celkem 3 nezávislé režijní pracoviště, což znamená, že na jedné akci může každá režie vysílat jiný obraz na různé cíle (například jiný obraz pro velkoplošné projekce v místě konané akce a jiný obraz distribuovaný v rámci internet streamingu na Youtube či Facebook. Samozřejmě nezávislost režijních pracovišť spočívá i v tom, že jsme schopni realizovat 3 živé přenosy ve stejný čas na různých místech republiky. Každá z režií má celkem 8 vstupů, nicméně je možné v případě potřeby režie i škálovat. Každý režisér má navíc vždy na akci k dispozici jednu režii jako záložní.

Nestačila vám tato odpověď? Napište nám