Pokud zde nenaleznete odpověď na svůj dotaz, napište nám.

Jak je to s podkladovou hudbou pro video?

Máme jednak velmi širokou databázi autorsky ošetřené podkladové hudby pro komerční využití a současně můžeme zajistit výrobu hudebního podkresu přesně na míru Vašemu projektu.

Nestačila vám tato odpověď? Napište nám

V jakém kraji natáčíte, jste nějak územně omezeni dojezdem?

Naše práce vyžaduje nejen natáčení po celé republice, ale často i za hranicemi, proto nejsme nijak limitování kilometry. Naopak poznávání nových míst a koutů naší země nás stále hodně baví.

Nestačila vám tato odpověď? Napište nám

Máte nějaké povolení pro natáčení dronem?

Samozřejmě máme, na firmě jsme dokonce 2 piloti, kteří mají tzv. „Povolení k provozování leteckých prací“, tj. pořizování leteckých záběrů i pro komerční účely vydané Úřadem pro civilní letectví. Toto povolení můžeme dokladovat jak formou úřední listiny, tak je dohledatelné i na webové stránce ÚCL.

Nestačila vám tato odpověď? Napište nám

Jaká je u Vás cena za realizaci propagačního videa? Odvíjí se například od ceny za finální minutu hotového videa?

Cena je pro každý projekt individuálně zpracována na základě Vašich požadavků, představ a přání. Neplatí pravidlo, že delší video znamená dražší video. Záleží na počtu natáčecích hodin (resp. dní), využití speciálních kamerových technik, složitosti postprodukce s využitím případných animací, vkládání podkladové autorsky ošetřené hudby, namluvení komentářů (i pro cizojazyčné verze pořadů), celkovém grafickém zpracování videa atd.
Každopádně vždy od nás předem dostanete podrobnou položkovou kalkulaci tak, aby bylo zřejmé, kolik jednotlivé dílčí úkony a procesy stojí.

Nestačila vám tato odpověď? Napište nám

Uvádíte, že natáčíte i kamerou v rozlišení 6K. K čemu nám takový záznam bude, když televize schopné přehrát toto rozlišení prakticky neexistují?

Výhoda videa s takto vysokým rozlišením není jen ve schopnosti pořídit větší množství detailů s vyšší ostrostí, ale má výhodu i v následném postprodukčním zpracování, kde vyšší rozlišení umožňuje provádět tzv. softwarový zoom nebo švenk, tzn. že i obraz ze statické kamery umíme rozpohybovat tím, že 6K obraz můžeme různě přibližovat a v obraze se pohybovat, aniž by výsledné video v rozlišení FullHD bylo obrazově degradováno.

Nestačila vám tato odpověď? Napište nám

Lze do propagačního videa přidat i namluvený komentář?

Nedílnou součástí naší videotvorby je dabingové studio pro nahrávání komentářů s profesionálními speakery a rovněž využíváme rodilé spíkry pro dabing komentářů pro cizojazyčné verze pořadů. V případě cizojazyčných mutací zajistíme i překlad komentářů s jazykovou korekcí.

Nestačila vám tato odpověď? Napište nám

V jakém rozlišení pořizujete obrazové záznamy?

Používáme kamery jak v rozlišení FullHD (19201080px), tak i UHD a 4K (40962160px). Pro časosběrné snímky pak máme kameru s rozlišením dokonce 6K (7360*2650px). Letecké záběry natáčíme rovněž ve FullHD nebo 4K. Fotografie jsou primárně pořizovány digitální zrcadlovkou Nikon D850 s rozlišením 45 Mpx.

Nestačila vám tato odpověď? Napište nám

Je nějaká speciální kamerová technika, kterou při natáčení používáte?

Ano, používáme například kamerový jeřáb, steadycam (3-osý elektronický kamerový stabilizátor), slider, dron pro letecké natáčení atd. Navíc disponujeme i vlastní osvětlovací technikou (kamerová světla, desková ateliérová dálkově ovládaná LED světla a spotová LED svítidla o výkonu až 2 000 W) a rovněž zvukovou technikou (bezdrátové ruční a klopové mikrofony s kamerovými či stolními přijímači značky Sennheiser včetně zvukového mixážního pultu). Významnou součástí našeho studia je i animační oddělení, ve kterém jsme schopni ve 3D nejen vše namodelovat, ale samozřejmě i rozpohybovat, takže mohou vzniknout plně animované vizualizace nebo 3D modely zasazené do reálných fotografií či videí.

Nestačila vám tato odpověď? Napište nám